Normunda Beļska un Māra Lasmaņa albuma ADVENTA MESA atvēršanas koncerts

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Rīgā, 2019. gada 5. decembrī

pressei

8. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera ielā 2, notiks albuma atvēršanas svētki - labdarības koncerts ADVENTA MESA, kas ir dzejnieka Normunda Beļska un komponista Māra Lasmaņa kopdarbs – Vokālais cikls solistiem, jauktajam korim un kameransamblim. Latvijas radio studijā ierakstītais jaunais albums ir Ziemassvētku dāvana onkoloģijas pacientiem, maznodrošinātajiem cilvēkiem, ģimenēm. 

Albumā iekļautas 15 vokālā cikla daļas – Ave Maria, Ticības ceļš, Piedošana, Pie krusta, Pirmās Adventa svecītes deg, Mēs divas sveces Dieva namā, Trešā svece kā piedzimšana, Dzimis Pestītājs u.c., kuras izpildīs Latvijas Nacionālās Operas soliste Laura Teivāne (soprāns), Māris Lasmanis (klavieres), Ekonomikas un kultūras augstskolas Kamerkoris  FORTIUS, diriģente  Māra Marnauza.

Koncerta mērķis ir arī pateikties brīvprātīgajiem par iesaistīšanos Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra brīvprātīgo kustībā, kā arī vākt ziedojumus gan brīvprātīgo tālākizglītībai, gan jaunu brīvprātīgo sagatavošanai.

Jau trešo gadu biedrība “Svētās Ģimenes Māja” sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu organizē brīvprātīgo kustību Latvijas onkoloģijas centrā. Speciāli apmācīti brīvprātīgie dodas pie vēža pacientiem, lai uzklausītu un sniegtu atbalstu grūtajā dzīves posmā. Šogad brīvprātīgie sākuši darboties arī Austrumu slimnīcas apdegumu, gerontoloģijas nodaļas, kā arī 1. slimnīcas Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā.

Uzzināt diagnozi „vēzis” vai kādu citu smagu saslimšanu ikvienam ir liels trieciens, bet visgrūtāk klājas pacientiem, kuri ir vientuļi un nesaņem atbalstu no tuviniekiem. Lai pacienti neieslīgtu depresijā un nenolaistu rokas, vairumā attīstīto pasaules valstu aktīvi darbojas brīvprātīgo kustības pacientu atbalstam. Latvija šajā ziņā bija izņēmums, līdz biedrība „Svētā Ģimenes Māja” sadarbībā ar Austrumu slimnīcu apņēmās šādu kustību izveidot. Viena no brīvprātīgo projekta iniciatorēm, „Latvijas Onkoloģijas centra” ķīmijterapijas nodaļas vadītāja Signe Plāte brīvprātīgo darbības pirmos mēnešus vērtē kā neticami veiksmīgus. Pirmajās nedēļās daļa pacientu gan pret brīvprātīgajiem izturējušies skeptiski un no viņu sabiedrības atteikušies, taču, aizvien vairāk pacientiem saskarsmē ar viņiem gūstot pozitīvu pieredzi un par to stāstot citiem, brīvprātīgie kļuvuši par gaidītiem viesiem gandrīz katrā palātā. 

Biedrības “Svētās Ģimenes Māja” valdes priekšsēdētājs  bīskaps Andris Kravalis albuma bukleta ievadā raksta: “ADVENTA MESA ir īpaša garīgās mūzikas forma, kurā sagatavojam un reizē jau svinam Kristus nākšanu cilvēciskajā ģimenē. Tā ir pateicības, pielūgsmes un  prieka lūgšana, kura dod spēku nesavtīgi kalpot, lūgt un mazināt cilvēku ciešanas. Sirsnīgs paldies autoriem – Normundam Beļskim, Mārim Lasmanim, solistei Laurai Teivānei, Ekonomikas un kultūras augstskolas Kamerkora Fortius dziedātājiem, diriģentei Mārai Marnauzai un brīvprātīgo kustības organizatoriem - Inesei Šveklei, Saivai Lustei, Intai Gerhardei, Inesei Pētersonei”.

Būsiet mīļi gaidīti albuma ADVENTA MESA atvēršanas svētku koncertā!

Ieeja par ziedojumu baznīcai.

Māra Marnauza

Kontakti: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tālrunis: 29461145

facebook1

t1

                   Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

              Reģistrācijas nr.: 40008172864
              Juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050
               Konta Nr.: LV28HABA0551038657602
               Banka: AS "Swedbank"
               Bankas kods: HABALV22

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ